استفاده از مطالب فقط با لینک سایت مجاز میباشد

ارتباط با ما

برترین محصولات فروشگاه

عنوان آزمایشی عنوان آزمایشی

جزئیات کنکور سراسری ۹۵به‌تفکیک گروه‌های آزمایشی

مشاور عالی سازمان سنجش با تشریح طراحی سؤالات و روند برگزاری آزمون سراسری سال ۹۵ ضوابط پذیرش در دانشگاه آزاد، شهید رجایی و فرهنگیان را اعلام کرد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش «آخرین توصیه‌های شما به داوطلبان کنکور سراسری چیست و روند برگزاری آزمون سال ۹۵ به‌چه‌صورت است؟» اظهار کرد:‌ براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون سراسری سال ۹۵ در صبح و بعدازظهر پنجشنبه ۲۴ و جمعه ۲۵ تیر ۹۵ در ۳۶۹ شهرستان مختلف کشور و ۴۶۷ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

وی افزود:‌ آزمون داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه ۲۴ تیر و هنر در بعدازظهر پنجشنبه برگزار می‌شود، همچنین آزمون داوطلبان گروه‌‌های علوم تجربی صبح جمعه ۲۵ تیر و زبان‌های خارجی در بعدازظهر جمعه برگزار می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت‌:‌ آزمون سراسری سال ۹۵ برای داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی،‌ علوم تجربی،‌ علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی همانند آزمون سال گذشته در یک مرحله برگزار می‌شود و داوطلبان باید در یک جلسه به سؤالات عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی خود پاسخ دهند.

** نحوه طراحی سؤالات کنکور ۹۵

توکلی ادامه داد:‌ سؤالات آزمون عمومی و اختصاصی به‌صورت تستی و از کتب دوره دبیرستان و پیش‌دانشگاهی نظام جدید سالی‌واحدی که در دفترچه شماره یک به‌عنوان منابع طرح سؤال اعلام شد، طرح شده است. در طراحی سؤالات هر درس از فصولی که وزارت آموزش‌ و پرورش بر اساس بخشنامه‌ها آنها را حذف کرده، سؤال طراحی نشده است.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ سؤالات آزمون سراسری همانند سال گذشته مفهومی است و این به‌منزله دشواری نیست بلکه نشانگر آن است افرادی که کتب درسی را دقیق مطالعه کرده‌اند، می‌توانند به سؤالات پاسخ دهند.

** پاسخگویی به ۱۰۰ سؤال عمومی در ۷۵ دقیقه

توکلی ادامه داد:‌ سؤالات آزمون عمومی در دفترچه شماره یک و جمعاً ۱۰۰ سؤال است که شامل ۲۵ سؤال فارسی، ۲۵ سؤال عربی، ۲۵ سؤال معارف و ۲۵ سؤال انگلیسی است که داوطلبان باید در مدت ۷۵ دقیقه به ۱۰۰ سؤال مندرج در دفترچه پاسخ دهند.

وی عنوان کرد: داوطلبانی که باید به سؤالات معارف غیر از اسلامی یا زبان غیر از انگلیسی پاسخ دهند باید به سؤالات اقلیت‌های مذهبی و زبان‌های خارجی غیرانگلیسی که ضمیمه دفترچه شماره یک است، پاسخ دهند.

** نحوه پاسخگویی به سؤالات اختصاصی

مشاور عالی سازمان سنجش در خصوص سؤالات آزمون اختصاصی مطرح کرد: گروه علوم ریاضی ۱۳۵ سؤال اختصاصی دارد که باید در قالب دفترچه شماره دو و در مدت ۱۷۵ دقیقه به آن پاسخ داد. گروه علوم تجربی نیز ۱۷۰ سؤال اختصاصی دارد که باید در مدت ۱۷۵ دقیقه به آن پاسخ داد. داوطلبانی که دیپلم بهیاری دارند یا در شغل بهیاری شاغلند باید علاوه بر پاسخ به سؤالات اختصاصی گروه علوم تجربی به ۵۰ سؤال تخصصی بهیاری در قالب دفترچه شماره سه به‌مدت ۳۰ دقیقه پاسخ دهند.

وی مطرح کرد:‌ داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی باید به ۱۸۰ سؤال اختصاصی در مدت ۱۶۵ دقیقه پاسخ دهند و افرادی که دارای مدرک پیش‌دانشگاهی علوم و معارف اسلامی هستند باید به ۲۰ سؤال اصول عقاید و فقه در مدت ۲۰ دقیقه نیز پاسخ دهند.

توکلی افزود:‌ داوطلبان گروه آزمایشی هنر باید به ۱۶۰ سؤال اختصاصی در مدت ۱۶۵ دقیقه و داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی که زبان خارجی آنها انگلیسی، فرانسه یا آلمانی است باید به ۷۰ سؤال در مدت ۱۰۵ دقیقه پاسخ دهند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: به داوطلبان توصیه می‌شود به اطلاعات برگه راهنما توجه کنند و براساس آن در امتحان حاضر شوند. داوطلبانی که موفق به اعلام علاقه‌مندی خود برای پذیرش در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و غیردولتی و پیام نور نشد‌ه‌اند با پرداخت مبلغ ۹ هزار و ۲۰۰ تومان به‌صورت الکترونیک و از طریق سایت سازمان سنجش با ورود به بخش ویرایش از تاریخ ۲۰ تیر تا ۲۳ تیر نسبت به اعلام علاقه‌مندی خود اقدام کنند.

** نحوه پذیرش در دانشگاه‌ آزاد و دانشگاه‌های شهیدرجایی و فرهنگیان

توکلی بیان کرد:‌ متقاضیان رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص برای انتخاب رشته‌های مذکور بر اساس اطلاعیه‌ای که دیروز منتشر شد از تاریخ ۲۴ لغایت ۳۰ تیر اقدام کنند و در رابطه با رشته‌های تحصیلی مورد نیاز آموزش‌ و پرورش در دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان باید هنگام انتخاب رشته علاقه‌مندی خود را اعلام کنند.

وی گفت:‌ داوطلبان برای پذیرش در رشته‌های دانشگاه آزاد که پذیرش آنها براساس آزمون است باید ضمن شرکت در آزمون سراسری، پس از اعلام نتیجه اولیه و دریافت کارنامه برای انتخاب رشته به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

ارسال دیدگاه جدید

پر کردن تمام موارد الزامیست.

آمار سایت

آخرین دیدگاه ها
  • admin: دانلود تست آرایه های ادب …
  • كه كه: دانلود تست آرایه های ادب …
  • حسن: دانلود تست آرایه های ادب …
  • زهرا: دانلود معنی و حل تمرین ع …
  • احسان: جزوه کامل گرامر زبان پای …
  • عطیه: دانلود جزوه کامل عربی نه …
درباره ما

با توجه به کمبود سایت های مرجع درسی در ایران دست به کار شدیم و سایتی با محتوای آموزشی و اطلاع رسانی تاسیس کردیم. هدف این سایت اطلاع رسانی خوب وبه موقع و برابری آموزشی در ایران می باشد.در این راه ما به کمک و دلگرمی شما عزیزان نیازمندیم.