استفاده از مطالب فقط با لینک سایت مجاز میباشد

آزمون آزمایشی

برترین محصولات فروشگاه

آخرین مطالب انجمن
ورود به انجمن

سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو در مرز ۷۸ درصد است

13920406094306127754904

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هم‌اکنون میزان استفاده از سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو در مرز ۷۸ درصد است که در طی ۵ سال آینده به مرز ۸۵ درصد می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، ابراهیم خدایی شامگاه سه‌شنبه در مراسم چهلمین سال تاسیس دانشگاه زنجان در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم گزینش فرد قوی‌تر در استخدام‌ها اظهار داشت: بحث استخدام بحث مقایسه‌ای است که در آن فرد قوی‌تر علمی گزینش می‌شود.

رئیس دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه مدرک دانشگاه علمی کاربردی زیر نظر وزارت علوم است، تصریح کرد: در صورت معتبر ندانستن مدرک دانشگاه علمی کاربردی توسط ارگانی با وزارت علوم مکاتبه شود.

وی با ملغی خواندن قانون حذف کنکور ورودی دانشگاه‌ها افزود: قانون حذف کنکور مصوب سال ۸۶ هم‌اکنون ملغی است و قانون کنونی پذیرش دانشجوی مصوب سال ۹۲ است و بر اساس آن در طی ۵ سال بعد از آن باید ۸۵ درصد از ظرفیت دانشگاه‌ها با استفاده از سوابق تحصیلی پذیرش شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور عنوان کرد: هم‌اکنون میزان استفاده از سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو در مرز ۷۸ درصد است که در طی ۵ سال آینده حتما به مرز ۸۵ درصد می‌رسد و به تناسب تحت پوشش قرار گرفتن سوابق تحصیلی و مطابق تعریف قانون، امتحانات داخلی دبیرستان‌ها امتحاناتی که میزان آن از یک مدرسه به مدرسه دیگر و از یک معلم به معلم دیگر فرق می‌کند قابل استناد برای وزارت علوم نیست.

وی ابراز کرد: برای ورود به دانشگاه سوابق تحصیلی شامل امتحانات نهایی کشوری هستند که در سراسر کشور برگزار می‌شود و تا زمانی که این پوشش اتفاق نیفتد و بر اساس عدالت آموزشی، بحث اضافه شدن درصد سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو در نظر گرفته نمی‌شود.

وی بیان کرد: بحث حذف کنکور بر اساس قانون پذیرش دانشجو در سال ۹۲ ابلاغ شده و در آن قانون تکالیفی برعهده دستگاه‌های مربوط وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است و بر اساس آن شورایی به نام شورای سنجش و پذیرش دانشجو تشکیل شد که آن شورا قوانین لازم را مصوب و ابلاغ می‌کند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: در سال ۹۵ درصد تاثیر سوابق تحصیلی ۵ درصد برای سال سوم و ۵ درصد مثبت برای پیش‌دانشگاهی است و برای سال ۹۶ تاثیر سوابق تحصیلی ۵ درصد برای ورود به دانشگاه‌‌ها نرخ قطعی است.

وی  با اشاره به ارتقا علمی کشور تصریح کرد: رتبه علمی ایران در دنیا در سال گذشته میلادی ۱۷ بود که امسال به ۱۶ رسید، تولید مستندات علمی که در سال ۲۰۱۲ به میزان ۱٫۳۸ درصد بود در سال جاری به ۱٫۶ درصد کل تولیدات علمی جهان رسید.

خدایی ابراز کرد: در سال ۲۰۱۲ هیچ دانشگاهی جزو یک در صد دانشگاه‌های برتر دنیا نبود که امسال تعداد دانشگاه‌های کشور در این لیست ۱۰ دانشگاه است و در سال ۲۰۱۲ نسبت تعداد مقالات برتر علمی کشور ۰٫۸۲ درصد بود در سال ۲۰۱۴ این نرخ به ۱٫۵۶ درصد رسید.

وی عنوان کرد: امسال لیست دانشمندان برتر کشور که جزو یک درصد دانشمندان برتر هستند به ۱۷۳ نفر رسید که با رشد ۵۰ درصدی همراه است و بر اساس رتبه‌بندی پایگاه‌های استنادی مختلف در منطقه کماکان در رتبه اول و بر اساس برخی  دیگر در جایگاه دو است.

ارسال دیدگاه جدید

پر کردن تمام موارد الزامیست.

آمار سایت

آخرین دیدگاه ها
  • MOHAMMAD: جزوه کامل گرامر زبان پای …
  • قالب وردپرس: جزوه و نمونه سوال فصل هش …
  • admin: خرید اینترنتی نرم افزار …
  • رضا: خرید اینترنتی نرم افزار …
  • admin: خرید اینترنتی نرم افزار …
  • رضا: خرید اینترنتی نرم افزار …
درباره ما

با توجه به کمبود سایت های مرجع درسی در ایران دست به کار شدیم و سایتی با محتوای آموزشی و اطلاع رسانی تاسیس کردیم. هدف این سایت اطلاع رسانی خوب وبه موقع و برابری آموزشی در ایران می باشد.در این راه ما به کمک و دلگرمی شما عزیزان نیازمندیم.